Alkūnės sąnario artroskopija
Alkūnė yra skridininis sąnarys, sudarytas iš trijų dalių: žastikaulio ir alkūnkaulio sąnario, stipinkaulio ir žastikaulio sąnario, proksimalinės stipinkaulio ir alkūnkaulio jungties. Visas šias jungtis dengia kapsulė.
Indikacijos operacijai
.bmp)
Viena iš dažniausių priežasčių dėl ko atliekama alkūnės artroskopija yra laisvi kūnai sąnaryje, kurie gali sukelti skausmą ir strigimo pojūčius. Artroskopijos metu laisvi kūnai pašalinami. Po operacijos ligonis iš karto pajaučia padidėjusią alkūnės sąnario judesių amplitudę.
Laisvi kūnai alkūnės sąnaryje
.JPG)
Video: Alkūnės sąnario kontraktūra
Video: Laisvi kūnai alkūnės sąnaryje
KT nuotraukose matosi laisvi kūnai alkūnės sanario priekinėje ir užpakalinėje dalyse
.JPG)
.JPG)
Video: Laisvų kūnų pašalinimas iš alkūnės sąnario užpakalinės dalies
Kita pakankamai dažnai pasitaikanti patologija yra alkūnės sąnario artrozė, kuri sukelia ne tik aštraus pobūdžio skausmą, bet ir judesių apribojimą (sunku susišukuoti, pasiekti veidą). Šiuo atveju artroskopijos metu pašalinami kauliniai osteofitai, kurie mechaniškai kliudo alkūnės judesiams, atliekama sinovektomija (pašalinami uždegiminiai audiniai).
Alkūnės sąnario artrozė, laisvi kūnai
.JPG)
Video: Artroskopijos metu pašalinami laisvi kūnai, atliekama vainikinės ataugos rezekcija,tokiu būdu padaroma daugiau vietos judesių amplitudei
Rečiau pasitaikančios patologijos:
- disekuojantis osteochondritas
- kontraktūra
- reumatoidinis artritas
- tenisininko alkūnė (lateralinis epikondilitas)
Operacija atliekama per du ~1cm dydžio pjūvelius. Po operacijos ligonis kitą dieną išrašomas ambulatoriniam gydymui, galimi visi alkūnės sąnario judesiai, aktyvi reabilitacija prasideda 2 savaitės po operacijos.
|