LT | RU | EN
TitulinisMokslinė veiklaSportasKontaktai
 

Kelio sąnario artroskopija

Kelio sąnario artroskopija

Peties sąnario artroskopija

Peties sąnario artroskopija

Alkūnės sąnario artroskopija

Alkūnės sąnario artroskopija

Mokslinė veikla

2019 rugsėjo 20 d. Klaipėdoje įvyko kasmetinis artroskopijos draugijos LASTA renginys, buvo skaityti keli pranešimai. M. Fiodorovas dvejų metų kadencijai perrinktas LASTA prezidentu.

 

2019-09-20

2019 m. liepos mėn. 31 d. - rugpjūčio mėn. 2 d. M. Fiodorovas buvo pakviestas į Istambulą, dalyvauti, skaityti pranešimus kelio, peties sąnarių patologijos tematika, vesti praktinius užsiėmimus kartu su pasaulinio lygio lektoriais J. Robinson ir kitais.

 

2019 m. liepos 31 d. - rugpjūčio 2 d.

2019 m. birželio 27-29 d. Gydytojas M. Fiodorovas buvo pakviestas į Indiją, skaitė pranešimus peties patologijos tematika KASCON kongrese - tai didžiausias sporto traumatologijos renginys, kuris vyko Bangaloro mieste. Skaitė penkis pranešimus, atliko vieną operaciją, kurią tiesiogiai iš operacinės transliavo į auditoriją. Lektoriai buvo iš viso pasaulio, pakankamai garsūs. Dalyvių buvo apie 1000.

 

2019 m. birželio 27-29 d.

2019 m. birželio 24-25 d. gyd. M. Fiodorovas buvo pakviestas dalyvauti artroskopijos kursuose Londone, skaityti pranešimus, vesti praktinius užsiėmimus laboratorijoje.

 

2019 m. birželio 24-25 d.

2019 m. gegužės 20-23 dienomis Rusijoje, Cheboksary mieste gydytojas M. Fiodorovas atliko 3 parodomasias operacijas. 

 

2019 gegužės 20-23 d.

2019 m. gegužės 18-19 d. Gyd. M. Fiodorovas buvo pakviestas į Maskvą, vesti kursus kelio sąnario patologijos tematika. 

 

2019 m. gegužės 18-19 d.

2019-04-25 Gyd. M. Fiodorovas buvo pakviestas i Maskvą skaityti pranešimus, atlikti parodomąją kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio plastikos operaciją.

 

2019-04-25

2019-ieji metai buvo itin aktyvūs - teko aktyviai sudalyvauti nemažai aukšto lygio renginių. Kaip ir kasmet atvažiavo stažuotojai iš Ukrainos, Rusijos, Latvijos - pasimokyti peties, kelio sanarių artroskopinių operacijų. 

 

2019-ųjų metų veikla

2018 m. vasaros veikla, įspūdžiai po apsilankymo pasauliniuose kongresuose

Šį vasaros sezoną teko aktyviai sudalyvauti keliuose pasaulinio lygio konferencijose, kuriose buvau pakviestas kaip lektorius.

06.29-07.01 skaičiau pranešimus peties patologijos tematika IFOSMA kongrese, tai didžiausias sporto traumatologijos renginys, kuris vyko Kinijoje, Qingdao mieste. I šią konferencija buvo sukviesta daugybė lektorių iš viso pasaulio.  Dalyvavo apie 700 gydytojų.

07.27-28 buvau pakviestas į Indiją, Mumbajų, kuriame vyko penktas tarptautinis artroskopijos kongresas, paskirtas peties sąnario patologijai. Šiame kongrese buvo skaitomi pranešimai bei auditorijai gyvai transliuojamos operacijos (dalyviai turėjo galimybę viską stebėti tiesiogiai, uždavinėti klausimus). Kongrese skaičiau penkis pranešimus, atlikau vieną operaciją. Lektoriai buvo iš viso pasaulio, pakankamai garsūs. Dalyvių buvo apie 1000. Tai bene didžiausias renginys i kurį buvau pakviestas. Buvo didelė garbė jame dalyvauti.

Pradėjus dirbti, kaip ir kasmet atvažiuoja stažuotojai iš Ukrainos, Rusijos.

 

2018 06 29 - 07 28

2018 m. gegužės 22-23 dienomis Klaipėdos Universitetinėje ligoninėje pas gyd. M. Fiodorovą stažavosi gydytojai iš Maskvos, stebėjo peties sąnario artroskopines operacijas.

 

2018 05 22-23

2018 m. gegužės 1-2 dienomis Londone (Anglija) vyko peties sąnario artroskopijos kursai, pasidalinti savo patirtimi buvo pakviestas M. Fiodorovas.  Šioje didžiausioje Europoje mokymo bazėje kolegos ne tik klausė įvairių pranešimų peties sąnario patologijos tematika, bet ir patys mokomojoje laboratorijoje galėjo atlikti operacijas, naudojant naujausius artroskopinius implantus. Dalyviai iš Indijos, Egipto, Pietų Afrikos Respublikos, Rusijos, Ukrainos.

 

2018 05 01-02

2017 09 15  Palangoje buvo surengta tarptautinė artroskopijos konferencija, kurioje buvo sukviesti lektoriai iš Italijos, Slovakijos, Lenkijos. Konferencijos metu gyd. M. Fiodorovas buvo perrinktas Lietuvos Artroskopijos ir Sporto Traumatologijos Asociacijos prezidentu (2017-2019m.) 

 

LASTA konferencija 2017 RUDUO

2017 07 17-20 gyd. M.Fiodorovas buvo pakviestas į Londono S&Nmokomąją bazę pasidalinti patirtimi su gydytojais, atliekančiais artroskopines operacijas. Skaityti pranešimai kelio, peties sąnarių patologijos tematika.

 

2017 07 17-20 mokymai Londone

2016 10 5-6 Kijeve vyko XVII-asis ortopedų suvažiavimas, kurio metu gyd. M. Fiodorovas skaitė pranešimus peties patologijos tematika.

 

17-asis ortopedų suvažiavimas Kijeve

2016 09 22-23 Klaipėdoje vyko tarptautinė artroskopijos konferencija, kurios metu dalyviai tiesiogiai galėjo stebėti kelio, peties sąnarių artroskopines operacijas. Taip pat buvo skaityta daug pranešimų kelio, peties sąnarių patologijos tematika. Lektoriai iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos Lietuvos. Tai pirmoji Lietuvoje konferencija surengta ESSKA draugijos patronažo. 

 

Kelio ir peties artroskopijos konferencija 2016 09 22-23

2016 05 16-19 KUL Spotro traumų poskyryje stažavosi gydytojai iš Ukrainos, stebėjo kelio, peties sanarių artroskopines operacijas. 

 

2016 m. stažuotė Klaipėdoje

Šių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vykę artroskopijos kursai pasižymėjo išskirtinai dideliu dalyvių skaičiumi. Nuo 2008 metų kasmet vykstantis renginys šiemet pritraukė net 110 artroskopijos specialistų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bei Baltarusijos. Dėl gausaus dalyvių skaičiaus iš Lietuvos net buvo juokaujama, kad tą dieną Lietuvoje nebuvo atlikta nei viena artroskopinė operacija. O kursų būta naudingų - specialistai skaitė paskaitas, pasidalino neįkainojama patirtimi, pristatė naujoves ir tendencijas. Renginio metu buvo išrinktas ir naujas LACA (Lietuvos artroskopijos chirurgų asociacijos) prezidentas, kuriuo tapo Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelnęs KUL gydytojas Markas Fiodorovas.

 

Artroskopijos kursai 2015

2014 m. balandžio 27-29 dienomis JAV Denveryje vyko intensyvus klubo sąnario artroskopijos kursai, M. Fiodorovas sėmėsi patirties iš pasaulio geriausių klubo sąnario artroskopuotojų.

 

2014 metų kursų Denveryje nuotraukos

2014 m. kovo 17-18 dienomis Jorke (Anglija) vyko kelio sąnario artroskopijos kursai, pasidalinti savo patirtimi buvo pakviestas M. Fiodorovas ir du lenkų ortopedai. Šioje didžiausioje Europoje mokymo bazėje, kolegos ne tik klausė įvairių pranešimų kelio sąnario patologijos tematika, bet ir patys mokomoje laboratorijoje galėjo atlikti operacijas, naudojant naujausius artroskopinius implantus. 

 

2014 metų kursų Jorke nuotraukos

2013.05.30- 05.31 Minske vyko tarptautinė konferencija artroskopijos tematika. Dalyvavo ~150 gydytojų iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos. Skaityta daug pranešimų, lektoriai iš įvairių šalių. Gyd. M. Fiodorovas skaitė  pranešimus peties sąnario patologijos tematika:

- Rotatorių manžetės plyšimai, gydymo taktika.
- Peties priekinio nestabilumo gydymo taktika.
- Dvigalvio raumens ilgosios sausgyslės artroskopinė fiksacija.

 

2013 Minsko tarptautinės konferencijos nuotraukos

2012 m. liepos 17-19 dienomis Jorke (Anglija) vyko artroskopijos kursai, pasidalinti savo patirtimi su Europos gydytojais buvo pakviestas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas Markas Fiodorovas. Medicininę įrangą, implantus kuriančios kompanijos "Smith&Nephew" įkurtoje didžiausioje Europoje mokymo bazėje, gydytojas ortopedas traumatologas M. Fiodorovas dvi dienas mokė kolegas kelio ir peties sąnario gydymo pažangiausių metodų. Kursai sudarė 2 dalis: teorinę ir praktinę.16 klausytojų iš įvairių šalių turėjo progą klausytis pranešimų, stebėti ir patys išbandyti operacines technikas laboratorijoje - tam sudarytos kuo puikiausios sąlygos, nes prie kiekvieno laboratorijos staliuko galėjo dirbti ne daugiau nei po du žmones. Praktiniams mokymams buvo naudojamos negyvų žmonių kūno dalys.

Intensyvūs kursai - paskaitos, diskusijos, praktinis mokymas - gausia naujausia artroskopine įranga ir priemonėmis aprūpintame auditorijų ir laboratorijų komplekse vyko tris dienas nuo 8 iki 19 val. Pirmoji diena buvo skirta kelio sąnario, antroji - peties, o trečioji - klubo sąnario patologijų ir traumų gydymo taktikai.

 

2012 metų kursų Jorke nuotraukos

2012.05.04 - 05.05 Šiauliuose vyko XI Lietuvos ortopedų traumatologų suvažiavimas, kuriame dalyvavo ~300 gydytojų iš visos Lietuvos. Suvažiavimo tematika buvo viršutinių galūnių patologija, traumos. Pristatyta daug pranešimų, nauji gydymo metodai, rezultatai. Gyd. M. Fiodorovas skaitė 3 pranešimus peties sąnario patologijos tematika:

- Rotatorių manžetės plyšimai, gydymo taktika.
- Artroskopinės transosalinės rotatorių manžetės fiksacijos rezultatai.
- Peties kalcifikuojančio tendinito gydymo rezultatai

 

2012 m. suvažiavimo Šiauliuose nuotraukos

2012m. liepos 23-26d. į Sporto traumų sektorių pasisemti naudingos patirties buvo atvykę du gydytojai ortopedai traumatologai iš Ukrainos. Buvo atlikta ~10 kelio, peties, čiurnos, alkūnės sąnarių artroskopinės operacijos. Bendradarbiavimas su Ukrainos medikais, pasak gydytojo M. Fiodorovo, tęsiasi jau ne vienerius metus. Beje, Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriuje kasmet tobulintis atvyksta ne tik medikai iš Ukrainos, bet ir Latvijos. „Kolegas iš kaimyninės šalies labai domina mūsų ligoninėje atliekamos kelio, peties sąnario artroskopinės operacijos, kryžminų raiščių plastikos operacijos. Pramokę naujovių, jie palengva jas diegia ir savo gydymo įstaigose. Toks glaudus bendradarbiavimas džiugina, yra prasmingas“, - sakė M. Fiodorovas.

2012 m. rugsėjo 20 – 21 dienomis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) vyko tarptautinė konferencija „peties, kelio ir smulkiųjų sąnarių artroskopijos“ tema.  Renginio metu svečiai iš įvairių šalių skaitė ir klausėsi specialistų pranešimų, tiesiogiai stebėjo gyvai atliekamas operacijas, su operacijas atliekančiais gydytojais ant muliažų bandė naujausius instrumentus bei operacines technikas.  

„Šie kasmet KUL rengiami kursai kaskart sulaukia vis didesnio populiarumo. Ypač naujovėmis domisi jauni specialistai. Būtent todėl nuspręsta konferenciją - kursus vesti ne lietuvių, o anglų kalba. Taip naudinga informacija tapo prieinama įvairių šalių gydytojams. Šiemet į uostamiestį pasisemti naujų žinių atvyko apie 100 specialistų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos. Rengėjams talkino gydytojas iš Austrijos Florinas Ramadanis“, įspūdžiais dalinosi KUL Sporto medicinos centro vadovas, gydytojas ortopedas - traumatologas Markas Fiodorovas.

Plačiau skaitykite:

https://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata/klaipedos-universitetineje-ligonineje---artroskopijos-kursai-812114/,page.2

https://www.vlmedicina.lt/2012/09/klaipedos-universitetineje-ligonineje-artroskopijos-kursai/

 

2012 m. kursų nuotraukos

2011 m. kursai vyko dvi dienas: rugsėjo 15 – 16. Lietuvos gydytojai ortopedai - traumatologai savo artroskopinės chirurgijos įgūdžius tobulino Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL). KUL, Klaipėdos universiteto, Lietuvos artroskopijos draugijos organizuotoje konferencijoje dalyvavo beveik 100 gydytojų iš įvairių Respublikos miestų.

Pirmąją kursų dieną Sporto medicinos centro gydytojai kartu su svečiu iš Austrijos daktaru Florinu Ramadani atliko tris artroskopines operacijas, kurias per vaizdo sistemą galėjo stebėti salėje sėdintys dalyviai. Ir ne tik stebėti – bet, kaip jau įprasta, klausinėti ar komentuoti.
Antrą kursų dieną paskaitų metu aptartos peties, kelio patologijos ir gydymo naujovės, čiurnos, klubo sąnario, gana retai atliekamos riešo artroskopinės operacijos.|
https://www.vlmedicina.lt/2011/09/ortopedai-traumatologai-tobulinosi-artroskopijos-kursuose/

 

2011 m. kursų nuotraukos

2010 metų kursuose paskaitas skaitė ir praktinius užsiėmimus atliko Lietuvos gydytojai M. Fiodorovas, R. Gudas, L. Škikas, L. Bazaras, gydytojas A. Peredistijs iš Latvijos ir M. Rahu iš Estijos.
 https://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata/peties-operacijos---vis-pazangesniais-budais-483431/

 

2010 m. kursų nuotraukos

2009 m. kursai vyko viešbutyje "Klaipėda". Savo patirtimi dalijosi Lietuvos, Čekijos bei Austrijos ortopedai -traumatologai.
Ortopedijos sritimi didžiulį susidomėjimą skatina didelis peties sąnario patologijos paplitimas, ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių. Skelbiama, kad degeneraciniai peties sąnario pakitimai bei raumens plyšimas būdingi net 5-40 proc. vyresnio amžiaus žmonių populiacijos. Jaunam žmogui peties sąnario raumens plyšimą gali sukelti trauma.
Kompanijos „Smith & Nephew“ atstovas Lietuvoje iniciavo Čekijos Europos sporto traumatologijos ir kelio artroskopijos draugijos (ESSKA) kontaktų užmezgimą su Lietuvos artroskopijos chirurgų asociacija. Savo pranešimus skaitė daktarai: Vojtech Havlas, Laimutis Škikas, Rimtautas Gudas, Markas Fiodorovas ir kiti.
 https://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata/specialistu-demesio-centre---peties-artroskopijos-55741/

 

2009 m. kursų nuotraukos

Nuo 2008 metų gydytojai traumatologai iš visos Lietuvos ir kitų užsienio šalių kasmet renkasi Klaipėdoje tobulinti savo žinias jau tradicija tapusiuose peties artroskopijos kursuose. Pagrindinis kursų organizatorius – gyd. Markas Fiodorovas. Kursuose paskaitas skaito ir praktinius užsiėmimus atlieka šios srities specialistai iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių.
2008 metų konferencijoje dalyviai iš Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos dalinosi patirtimi, aptarinėjo ekrane rodomas, tiesiogiai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės operacinės transliuojamas operacijas. "Workshop'o" metu konferencijos dalyviai turėjo progą išmėginti kompanijos Smith&Nephew instrumentus, įrangą, įrankius ir implantus.

 

2008 m. kursų nuotraukos

sprendimas webmod: Svetainių kūrimas