LT | RU | EN
TitulinisMokslinė veiklaSportasKontaktai
 

Kelio sąnario artroskopija

Kelio sąnario artroskopija

Peties sąnario artroskopija

Peties sąnario artroskopija

Alkūnės sąnario artroskopija

Alkūnės sąnario artroskopija

Peties sąnario artroskopija

Peties sąnarys yra mobiliausias žmogaus sąnarys. Tai yra dėl unikalios peties sąnario konstrukcijos, kurią sudaro: kapsulė, raiščiai, raumenys, kaulai.

Normali sąnario anatomija

Rotatorių manžetė

Rotatorių manžetė

KT metu galima nustatyti kauliniu defektus

Peties sąnario patologija – simptomai

Skausmas: pats dažniausias simptomas. Iš mūsų patirties vidutinio, vyresnio amžiaus žmonėms ( 5-40%), esant rotatorių manžetės patologijai. Skausmas būna maudžiančio pobūdžio, kuris paaštrėja judesio metu arba naktį.

Silpnumas: atliekant peties sąnario judesius pasitaiko pacientams esant rotatorių manžetės patologijai arba neurologiniai.

Nestabilumas: gali būti trauminis(atsiradęs po peties sąnario išnirimo) arba atraumatinis(įgimtas dėl raiščių, kaulinės patologijos). Pacientai baiminasi peties sąnario išnirimo atlikant tam tikrus judesius.

Judesių apribojimas: dažniausia dėl rotatorių manžetės patologijos,apribojant peties sąnario judesius dėl skausmo atsiranda peties „sustingimas“. Taip pat yra ir kita patologija, kuri sukelia peties sąnario „sustingimą“.

Rotatorių manžetės patologija

Rotatorių manžetę sudaro 4 raumenų grupė: viršdyglinis, podyglinis, pomentinis, teres minor. Dažniausia plyšta viršdyglinio raumens sausgyslė. Gali plyšti dėl traumos ar esant sausgyslės degeneraciniams pakitimams (vyresnio amžiaus žmonėms). Atsiranda peties sąnario skausmas, silpnumas. Nustačius plyšimą tikslinga kuo skubiau atlikti artroskopiją, kadangi delsiant raumuo praranda savo savybes. Plyšimo fiksacijai naudojami šiuolaikiniai artroskopiniai implantai, atliekama vienos ar dviejų eilių fiksacija priklausomai nuo plyšimo tipo.

Viršdyglinio raumens plyšimas

Peties sąnario nestabilumas

Gali būti trauminis(atsiradęs po peties sąnario išnirimo) arba atraumatinis(įgimtas dėl raiščių, kaulinės patologijos). Dažniausia pasitaiko priekinis nestabilumas 96% atvejų. Priekinio nestabilumo atveju gali būti plyšę raiščiai, sąnarinė lūpa su ar be kauliniu fragmentu. Artroskopijos metu plyšusi struktūra fiksuojama prie kaulo.

Priekinės sąnarinės lūpos plyšimas

Operacija atliekama per 3 pjūvelius

Vaizdas po artroskopinės fiksacijos

sprendimas webmod: Svetainių kūrimas